2/23/02

Miński teatr wraca do swojego jubileuszowego spektaklu. "Parady" miały premierę w ubiegłym roku z okazji obchodów 10-lecia grupy. Teraz twórcy zapraszają na próbę otwartą skróconej wersji przedstawienia. Po pokazie przewidziano też krótkie spotkanie z artystami (dla zainteresowanych).
„Parady” Jana Potockiego to cykl komediowych miniatur pochodzących ze schyłku XVIII stulecia. Tytuł utworu nawiązuje do jeszcze starszej tradycji teatru jarmarcznego, w którym przed właściwym widowiskiem czasem odgrywano krótkie, dosadne scenki, za darmo, dla przyciągnięcia widzów. Te właśnie scenki nazywano paradami.
Swój arcydowcipny tekst napisał Potocki podczas pobytu w pałacu księżnej Elżbiety z Czartoryskich Lubomirskiej w Łańcucie. Sześć jednoaktówek w języku francuskim powstało specjalnie dla tamtejszej sceny, gdzie do obyczaju należały niedzielne widowiska odgrywane przez domowników i ich wykwintnych gości.
Teatr po Godzinach zaprezentuje trzy parady: "Gil zakochany", 'Kasander literatem" i "Podróż Kasandra do Indii" w znakomitym przekładzie Józefa Modrzejewskiego.
Obsada: Iwona Adamska, Mariusz Jaguścik, Iwona Karwowska, Anna Obszarna, Maria Padzik, Andrzej Papis, Urszula Rosołek, Iwona Ruszczak, Radosław Stosio i Magdalena Zygnerska
Muzyka: Joseph Marchand | oh! trio
Reżyseria: Andrzej Papis

POKAZ DEDYKOWANY WIDZOM 16+

godz.19:00 WSTĘP WOLNY

Rozmiar czcionki
Kontrast

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku ze stanem epidemii Covid-19 jesteście zobowiązani do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia zgodnie z obowiązującym regulaminem wydarzeń organizowanych w pomieszczeniach MDK. Prosimy o wcześniejsze przybycie na dane wydarzenie w celu wypełnienia i podpisania oświadczenia. Jest także możliwość wydrukowania i wypełnienia oświadczenia w domu. OŚWIADCZENIE DO POBRANIA