26/10

Zapraszamy na koncert muzyki klarnetowej - w programie między innymi F. Mendelssohn - Barholdy, F. Schubert, J. Strauss, L. Walters, E. Grieg i A. Piazzolla muzyka klezmerska i inne.
Wystąpią:
Janusz Komuda Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I – st w Mińsku Mazowieckim, Państwową Szkołę Muzyczną II –st im. Józefa Elsnera w Warszawie oraz Akademie Muzyczne w Łodzi i Gdańsku. Wieloletni nauczyciel gry na klarnecie w Miejskiej Szkole Artystycznej I –st. im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim.
Wykształcił wielu absolwentów, którzy z powodzeniem kontynuują naukę w szkołach muzycznych II stopnia oraz akademiach muzycznych. Czynny muzyk grający od wielu lat w Miejskiej Orkiestrze Dętej, z którą koncertował również jako solista w kraju i za granicą. Brał udział w nagraniu płyty orkiestry w profesjonalnym studiu nagrań Polskiego Radia i Telewizji S-4, z utworem wykonywanym solo. Występuje także z Miejską Orkiestrą Kameralną. Od początku istnienia do dziś działa w strukturach Mińskiego Towarzystwa Muzycznego.
Bartłomiej Łuszczyk Naukę gry na klarnecie rozpoczął w 1999 roku w Miejskiej Szkole Artystycznej I st. w Mińsku Mazowieckim, w klasie Janusza Komudy. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Brał udział w wielu kursach i seminariach dla klarnecistów oraz zespołów kameralnych, m.in. u profesora Michela Lethiec z Konserwatorium Paryskiego.Współpracując z Orkiestrą Koncertową V ictoria, Miejską Orkiestrą Dętą oraz Miejską Orkiestrą Kameralną miał okazję koncertować w Austrii, Czechach, Niemczech i Rosji. Obecnie pracuje jako realizator dźwięku.
Daniel Wiśniewski Ukończył Miejską Szkołę Artystyczną I st. im. K. R. Domagały w Mińsku Mazowieckim w klasie fortepianu. Przez kilka lat uczył się na klarnecie jako instrumencie dodatkowym pod kierunkiem Janusza Komudy. Przez wiele lat grał w Miejskiej Orkiestrze Dętej naszego miasta. Ukończył studia prawnicze i obecnie jest adwokatem. Posiada własną kancelarię adwokacką w Mińsku Mazowieckim. Zamiłowanie do muzyki pozostało. Nabyte umiejętności gry na klarnecie przeniósł także na klarnet basowy.
Anna Kornacka pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwersytetu im. Jana Gutenberga w Moguncji (Niemcy). Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach pianistycznych w Polsce i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Hiszpania). Koncertowała z Filharmonią Opolską i Orkiestrą Polskiego Radia, nagrała utwory Grażyny Bacewicz dla Polskiego Radia. Od 2007 roku prowadzi klasę fortepianu
i akompaniuje w Miejskiej szkole Artystycznej im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim.

godz. 19:00 WSTĘP WOLNY

Rozmiar czcionki
Kontrast

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku ze stanem epidemii Covid-19 jesteście zobowiązani do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia zgodnie z obowiązującym regulaminem wydarzeń organizowanych w pomieszczeniach MDK. Prosimy o wcześniejsze przybycie na dane wydarzenie w celu wypełnienia i podpisania oświadczenia. Jest także możliwość wydrukowania i wypełnienia oświadczenia w domu. OŚWIADCZENIE DO POBRANIA