3/25

WARSZTATY POKAZOWE. Kolorowa piana, nagły wybuch czy dymiące probówki, to rzeczy, które pomagają dzieciom zrozumieć chemię i otaczający ich świat. W dzisiejszych czasach dzieci mają problem ze zrozumieniem nauk ścisłych, dlaczego tak jest?
Czy wiedzielibyśmy, że kubek trzymany w dłoni jest biały, gdybyśmy go nie widzieli? Moglibyśmy tylko domyślać się owego koloru. Dlaczego więc oczekujemy od naszych dzieci zrozumienia chemii, fizyki czy biologii pokazując im na kartkach papieru typy reakcji czy prawo Pascala i chcemy widzieć świetne rezultaty w nauce. A gdybyśmy pozwolili im dotykać chemii i pokazać w świecie rzeczywistym jak działa prawo Pascala? Czy nie byłoby im łatwiej?
Warsztaty pozwalają dzieciom zrozumieć świat nauk przyrodniczych zanim będą mogły poznać je w szkołach. Zajęcia są idealną formą zabawy, która rozwija ciekawość, funkcje poznawcze oraz wspomaga pamięć i koncentrację. Dajmy dzieciom możliwości, a zdobędą cały świat!
Dzieci podzielone są na grupy w zależności od wieku. W zajęciach mogą uczestniczyć już 4 latki! Każde zajęcia łączą w sobie elementy chemiczne, biologiczne oraz fizyczne z wykorzystaniem szkła laboratoryjnego, jak i sprzętu z tworzywa sztucznego dla młodszych grup.
Do każdych zajęć podchodzimy bardzo indywidualnie mając na celu wprowadzenie dzieci w świat nauki, bawiąc się nią, dlatego grupy mogą liczyć max. 8 dzieci.
Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas kwestią priorytetową. Zapewniamy wszelkie materiały ochronne takie jak: fartuszki, okulary ochronne, rękawiczki.
Jednakże jedynym zagrożeniem ze strony naszych eksperymentów jest ŚWIETNA ZABAWA!
Zajęcia prowadzą biotechnolog Marta Sado oraz Olga Skowrońska z Akademii Prosta Przyszłość.
Zajęcia trwają 60 minut.
Koszt zajęć - 150 zł miesięcznie
Zajęcia odbywają się w:
środy, godz. 17-18, grupa 4-6 lat
czwartki, godz. 17-18, grupa 7-10 lat
Warsztaty rozpoczynamy od kwietnia 2023 r.
25 marca (sobota) zapraszamy na warsztaty pokazowe.
Aby umożliwić każdemu dziecku nie tylko obserwację, ale przede wszystkim aktywny udział w eksperymentach pokazowych, prosimy o wcześniejsze zapisanie (poprzez wysłanie zgłoszenia zawierającego imię i wiek dziecka na adres promocja@mdkmm.pl) się na konkretną godzinę.
Grupa 1) 16.30-16.45
Grupa 2) 16.45-17.00
Grupa 3) 17.00-17.15
Grupa 4) 17.15-17.30
Grupa 5) 17.30-17.45

 

Rozmiar czcionki
Kontrast

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku ze stanem epidemii Covid-19 jesteście zobowiązani do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia zgodnie z obowiązującym regulaminem wydarzeń organizowanych w pomieszczeniach MDK. Prosimy o wcześniejsze przybycie na dane wydarzenie w celu wypełnienia i podpisania oświadczenia. Jest także możliwość wydrukowania i wypełnienia oświadczenia w domu. OŚWIADCZENIE DO POBRANIA