3/30/03

Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych w województwie mazowieckim. Dla jego młodych uczestników to prawdziwa artystyczna przygoda, a często pierwszy krok do zaprezentowania się szerszej publiczności i występu przed komisją, w skład której wchodzą zawodowi aktorzy.
Chcemy zaprosić młodych recytatorów do aktywnego uczestnictwa w kulturalnym życiu regionu, pobudzić ich artystyczne zmysły, a tym samym pomóc im w odkrywaniu własnych talentów i prezentowaniu swoich umiejętności. Pośrednio pragniemy także rozbudzić miłość uczestników do literatury, a przez zachęcanie do świadomych wyborów repertuarowych, zapraszać do obcowania z żywym słowem i poezją.
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Przesłuchania odbywają się w kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. Pierwsze etapy to przesłuchania szkolne, gminne i powiatowe, które przeprowadzają lokalni organizatorzy z terenu województwa.
30 marca 2023 r. godz. 9.00 eliminacje miejskie Miejski Dom Kultury Mińsk Mazowiecki
31 marca 2023 r. godz. 9.00 eliminacje powiatowe Miejski Dom Kultury Mińsk Mazowiecki
Wyłonieni zwycięzcy zmierzą się w finale, który odbędzie się 15 i 16 kwietnia 2023 r. w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Zwieńczeniem konkursu będzie koncert finałowy laureatów tegorocznej edycji 22 kwietnia, również w siedzibie MIK.

DO POBRANIA
REGULAMIN KONKURSU
REGULAMIN ETAPU MIEJSKIEGO
REGULAMIN ETAPU POWIATOWEGO
KARTA UCZESTNIKA
KLAUZULA

Rozmiar czcionki
Kontrast

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku ze stanem epidemii Covid-19 jesteście zobowiązani do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia zgodnie z obowiązującym regulaminem wydarzeń organizowanych w pomieszczeniach MDK. Prosimy o wcześniejsze przybycie na dane wydarzenie w celu wypełnienia i podpisania oświadczenia. Jest także możliwość wydrukowania i wypełnienia oświadczenia w domu. OŚWIADCZENIE DO POBRANIA