31/01

W tym roku zapraszamy Was na Ferie w Pałacu, podczas których weźmiecie udział w warsztatach scrapbookingu oraz obejrzycie fantastyczne filmy w naszym kinie.
Warsztaty mamy nadzieję dadzą początek Waszej nowej pasji. Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Scrapbooking to historie przekazywane za pomocą obrazu. To zatrzymanie pięknych chwil.
Kolebką scrapbookingu są Stany Zjednoczone. Pierwszymi znanymi scrapbookerami byli Mark Twain i Thomas Jefferson.
Kiedy w powszechnym użytku znalazła się fotografia, zaczęto ją łączyć ze scrapbookingiem. Zaczęły powstawać albumy z fotografiami ozdobione ścinkami z gazet oraz notatkami. Albumy zaczęły przybierać formę pamiętników. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, ozdobne nity, pieczątki dekoracyjne, farby i pisaki, szablony, naklejki, kolorowy proszek. W scrapbookingu nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne.
A to harmonogram naszych działań:

31 STYCZNIA
KARTKA Z SZEJKEREM  warsztaty
WICHER.OSTATNI ROZDZIAŁ  projekcja filmu
Ari zamieszkała w stadninie, w której opiekuje się Wichrem i innymi końmi. Po letniej burzy trafiają tam spłoszone konie z cyrku. Ari zaprzyjaźnia się z pracującym w zespole cyrkowym Carlo. Zauważa, że jeden ze starszych i już chorych koni - Huragan, jest zmuszany do występów przez okrutnego reżysera Yiri'ego . Ari, Carlo i Wicher opracowują plan uratowania konia. Nie będzie to łatwe, ponieważ Yiri ma równie niecne plany wobec Wichera. To będzie wyjątkowo trudna misja.
Reżyseria: Lea Schmidbauer
Produkcja: Niemcy
Wiek: 6+
Czas trwania: 97 min

1 LUTEGO
NOTES ZE SMOKIEM warsztaty
PAMIĘTNIK BERTA  projekcja filmu
Bert właśnie zaczyna siódmą klasę. W jego nowej klasie - oprócz dwóch przyjaciół Åke i Erika -znalazła się Amira, młodsza siostra Leili z 9B.
Leila to dziewczyna, w której wszyscy się podkochują. Jest ładna, pracuje jako modelka reklamowa i wszyscy ją podziwiają. Bert zakochuje się w niej po uszy. Ale jak sprawić, aby starsza dziewczyna zauważyła kogoś z siódmej klasy? Chłopak planuje zaprzyjaźnić się z Amirą, aby zbliżyć się do jej siostry.
Pewnego dnia Bert znajduje w domu sióstr sekretny pamiętnik. Staje się on początkiem historii miłosnej pełnej emocji, wzruszeń, zdrad i złamanych serc. Czy próba przypodobania się Leili sprawi, że chłopiec nauczy się słuchać swojego serca?
Reżyseria: Michael Lindgren
Produkcja: Szwecja
Wiek: 10+
Czas trwania: 89 min

2 LUTEGO
RAMKA KLISZA  warsztaty
KLUB BRUDNYCH DZIECI  projekcja filmu
Diaboliczny prezydent Isimo postanawia schwytać i deportować wszystkie dzieci uznane za brzydkie. Paul i kilkoro innych dzieci z jego klasy uznanych za brzydkie, zostają wysłani na "wycieczkę szkolną". Podczas podróży Paul odkrywa, że to nie jest zwykła wycieczka lecz deportacja do jakiegoś tajemniczego miejsca. Udaje mu się uciec z autobusu lecz jego śladami zostaje wysłany śledczy który ma go schwytać. Teraz Paul musi przechytrzyć pościg, uwolnić inne dzieci i pokonać prezydenta Isimo. Całkiem sporo jak na jednego, brzydkiego dzieciaka.
Reżyseria: Jonathan Elbers
Produkcja: Holandia
Wiek: 8+
Czas trwania: 91 min

3 LUTEGO
PUDEŁKO SKARBONKA  warsztaty
WILCZY GANG projekcja filmu
Wampir, który nie może znieść widoku krwi.
Skrzydlata wróżka, która boi się latać.
Wilkołak z alergią na zwierzęcą sierść.
Poznajcie trójkę wyjątkowych uczniów najsłynniejszej na świecie szkoły magii.
Nie są oni najbardziej pilnymi w nauce, lecz to właśnie oni stworzą Wilczy gang.
Nasi bohaterowie muszą połączyć swe siły aby uratować istnienie miasta, w którym mieszkają najróżniejsze magiczne istoty : wróżki, czarownice, trolle, krasnoludy i wampiry.
Reżyseria: Tim Trageser
Produkcja: Niemcy
Wiek: 8+
Czas trwania: 97 min

4 LUTEGO
ALBUM HARMONIJKOWY  warsztaty
PAN PATRYK I MORSKI POTWÓR  projekcja filmu
W nowym filmie o panu Patyku udajemy się na najlepsze na świecie wakacje na magicznej wyspie. Tam spotykamy nieustraszoną Eddy i samozwańczego eksperta od potworów morskich - Blegena.
W okolicy chodzą słuchy o morskim potworze pływającym w pobliskim fiordzie, a Blegen, posiadający najróżniejsze urządzenia do tropienia mitycznych stworzeń, potrzebuje pomocy w jego znalezieniu. Pan Patyk jest bardzo sceptyczny zarówno wobec Eddy, jak i Blegena. Nie wierzy w potwora morskiego i uważa, że Eddy zepsuje wakacje nie tylko jemu, ale również towarzyszącemu mu małemu chłopcu.
A co, jeśli Eddy sprawi, że ich wakacje będą trzy razy bardziej zabawne? A co się stanie, jeśli pomogą Blegenowi udowodnić, że potwór morski naprawdę istnieje? Morze jest tak rozległe, że nikt nie wie, co w nim się skrywa - nawet pan Patyk! Razem wyruszają na ekscytujące polowanie, podczas które którego odkryją tajemnice natury i przetestują siłę swojej przyjaźni!
Reżyseria: Tove Undheim
Produkcja: Norwegia 2020
Wiek: 6+
Czas trwania: 71 min

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-15 lat.
Aby wziąć udział w Feriach w Pałacu należy zapoznać się i zaakceptować REGULAMIN, wypełnić KARTĘ UCZESTNIKA oraz kupić bilet.

 

Rozmiar czcionki
Kontrast

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku ze stanem epidemii Covid-19 jesteście zobowiązani do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia zgodnie z obowiązującym regulaminem wydarzeń organizowanych w pomieszczeniach MDK. Prosimy o wcześniejsze przybycie na dane wydarzenie w celu wypełnienia i podpisania oświadczenia. Jest także możliwość wydrukowania i wypełnienia oświadczenia w domu. OŚWIADCZENIE DO POBRANIA