4/21

Marcin Gomulski to pochodzący z Mińska Mazowieckiego multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i autor tekstów a także pedagog muzyczny. Jako dziecko chciał zostać perkusistą. Pod wpływem muzyki zespołu The Beatles nauczył się grać na perkusji, gitarze i fortepianie. Jako młody chłopak był wielokrotnym laureatem konkursów muzycznych (m.in. TRAMP, Zapalona Świeca, Mivena). Do 2012 roku Marcin Gomulski był prężnie działającym muzykiem, znanym w lokalnym środowisku artystycznym. Jednak zszedł ze sceny, bo wolał poświęcić się rodzinie. W tym czasie udzielał się, jako muzyk orkiestrowy, akompaniator i „od święta” grał bluesa z mińskimi muzykami. Dekada bez swojej muzyki nie była dla Marcina straconym czasem. Dzięki tej przerwie mógł poświęcić się nowej pasji, czyli nauczaniu. Do powrotu na scenę zmotywowała go córka, która na spacerze po mińskim parku wskazując na lokalny MDK - zapytała go: „Tato, kiedy będziesz tutaj grać?”. Więc, czego się nie zrobi dla własnych dzieci. Z bagażem doświadczeń, innym spojrzeniem na świat, nowym oraz starym repertuarem, ale jednak ten sam, co kiedyś Marcin Gomulski w kwietniu 2022 roku powrócił do koncertowania. Za namową publiczności dokonał nagrań swoich utworów a jesienią wydał pierwszy album pt. Marcin Gomulski Śpiewa Swoje Piosenki. Pierwotnie, płyta była wydana w wersji elektronicznej. Album zyskał wielu sympatyków, a piosenki z krążka były emitowane (m.in. w audycji radiowej Pod wielkim dachem nieba – Piotra Spottka, oraz na playliście Radia Muzyczna Cyganeria).
Zapraszamy na recital Marcina Gomulskiego już 21 kwietnia 2023 roku o godzinie 19:00 do Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, na którym będzie promował debiutancką płytę „Marcin Gomulski Śpiewa Swoje Piosenki” (do nabycia po koncercie).

godz. 19:00 BILET 20 ZŁ

Rozmiar czcionki
Kontrast

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku ze stanem epidemii Covid-19 jesteście zobowiązani do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia zgodnie z obowiązującym regulaminem wydarzeń organizowanych w pomieszczeniach MDK. Prosimy o wcześniejsze przybycie na dane wydarzenie w celu wypełnienia i podpisania oświadczenia. Jest także możliwość wydrukowania i wypełnienia oświadczenia w domu. OŚWIADCZENIE DO POBRANIA