J

"Szczerze wyznam, co czuję: to jest ten ostatni gwizdek. Nieskromnie dodam, że piosenkami do spektakli dla Teatru Atelier wzniosłam się ponad wszystko, co w życiu zrobiłam. I to jest mój łabędzi śpiew. Ja nigdy w życiu nie myślałam, że zobaczę jakiś mur przed swoją głową. Każdy myśli, że tego muru nie ma, że nigdy nie umrze... Dałam wszystko z siebie." - Agnieszka Osiecka

Z czego składa się „Wesołe miasteczko"? Przede wszystkim z emocji. Raz patrzymy na świat niemal z obłoków, z wysokości diabelskiego młyna, by potem wsiąść w makabryczny roller-coaster. Warto wybrać się w taką podróż (…) Zuzanna Suliga, Gazeta Wyborcza w Częstochowie.

MAGDA UMER O „WESOŁYM MIASTECZKU”
Dużo tam czarnych aniołów i Boga. Godzenia się z Losem i próby z nim walki o odroczenie wyroku. „Jeszcze nie jestem gotowa"- pisała, bo do tej pory lubiła umierać tylko z miłości.
Wspaniali kompozytorzy: Zygmunt Konieczny, Ewa Kornecka, Przemek Gintrowski, Jurek Satanowski. Świetni muzycy (Michał Rorat, Krzysztof Paul, Sławek Koryzno, Adam Żuchowski), ciekawe, inne aranżacje.
Sama napisała o tym okresie swojej twórczości: „To jest mój łabędzi śpiew. Ja nigdy w życiu nie myślałam, że zobaczę jakiś mur przed swoją głową. Każdy myśli, że tego muru nie ma, że nigdy nie umrze… dałam z siebie wszystko". I o tym co nam dała pod koniec życia jest ten spektakl. Od wczoraj myślę o Niej za dużo i zastanawiam się, czy tak naprawdę można oswoić się ze śmiercią.

 

 

Agnieszka Osiecka –piosenki ostatnie.

Scenariusz i reżyseria: André Hübner-Ochodlo
Muzyka: Ewa Kornecka, Przemysław Gintrowski, Zygmunt Konieczny, Jerzy Satanowski
Aranżacje: Adam Żuchowski
Spektakl z udziałem Marcina Januszkiewicza -laureata Grand Prix tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu!
Songi Agnieszki Osieckiej ze spektakli „Do dna”, „Darcie pierza”, „Wilki”, „Apetyt na śmierć”, „Nie żałuję"
Występują: Marta Honzatko, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Marcin Januszkiewicz (gościnnie)
Zespół muzyczny: Michał Rorat (instrumenty klawiszowe), Krzysztof Paul (gitara), Sławek Koryzno (perkusja), Adam Żuchowski (kontrabas)

Premiera w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie: 17 września 2017 r.
Premiera w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie - 8 VII 2017 r.

godz. 19:00 BILET 30 ZŁ

KUP BILET