A3

Miasto Mińsk Mazowiecki, Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego oraz Miejski Dom Kultury zapraszają na OBCHODY ROCZNICY LIKWIDACJI GETTA w Mińsku Mazowieckim.

18:30 MODLITWA i składanie kwiatów na CMENTARZU ŻYDOWSKIM

18:45 SPACER HISTORYCZNY ze starą fotografią.

19:45 WYSTAWA zdjęć prezentujących życie społeczności żydowskiej Mińska Mazowieckiego w latach 1940-1942 /plac Stary Rynek

20:00 KONCERT Ginczanka. Żar-Ptak/Fire-Bird / plac Stary Rynek
Kamila Baar Kochańska, Dorota Jarema, Paweł Szamburski, Bożena Keff, Robert Bęza, Gabi Von Seltmann

„Ginczanka. Żar-Ptak/Fire-Bird” to spektakl posługujący się językiem koncertu, teatru i sztuk wizualnych.
Inspiracją dla twórców projektu są ponadczasowe wiersze Zuzanny Ginczanki połączone z transowym wokalem i muzyką Doroty Jaremy i Pawła Szamburskiego. Kamilla Baar - Kochańska, zadaje pytania o pamięć i o los artystki kobiety. Zuzanna Ginczanka - Zuzanna Gincburg (urodzona 1917 w Kijowie, zamordowana 1944 w Krakowie), kochająca życie, delektująca się słowem poetka - wizjonerka. Publikowała między innymi w „Skamandrze“ i „Szpilkach“. Znana w świecie międzywojennej bohemy, ceniona przez Tuwima i Gombrowicza. Wyemancypowana, olśniewająco piękna kobieta. Całe życie umykająca stereotypom. Doświadczona wojenną ucieczką i zdradą Żydówka. Aresztowana przez gestapo mając 27 lat, torturowana i rozstrzelana w KL Plaszow. Pamięć o jej twórczości, kompletnie wymazana, powraca z wielką siłą.

WSTĘP WOLNY