E

9 MARCA 
Młynarski Plays Młynarski feat. Gaba Kulka

Wojciech Młynarski kochał wielobarwność w muzyce, sztuce w życiu. Taki też jest obecny program zespołu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki wsparte zespołem pod kierownictwem Jan Emila Młynarskiego to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Zespół w swoim programie dowodzi niezwykle silnego związku między tekstem i muzyką - relacji tak wyjątkowej w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących (W.Korcz, J.Sent, J.Wasowski, J.Derfel).
Obok Kulki i Młynarskiego na scenie występują znakomici muzycy, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski: Wojciech Traczyk (m.in. Gaba Kulka, Warszawskie Combo taneczne, Ballady i Romanse), Piotr Zabrodzki (m.in. Mitch & Mitch, Warszawskie Combo taneczne, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa).

Jan Młynarski o projekcie: „Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem."

Skład: Gaba Kulka - wokal Jan Młynarski - perkusja Piotr Zabrodzki - pianino akustyczne, elektronika      Wojciech Traczyk - gitara basowa, kontrabas

 

 

godz. 20:00 BILET 25 ZŁ       KUP BILET

 

10 MARCA 
Młynarski. Piosenka finałowa /projekcja

 

 

 

 

Ostatni osobisty, wywiad z Wojciechem Młynarskim w reżyserii Alicji Albrecht.

Intuicja dokumentalistki podpowiedziała mi, że muszę wrócić do tego geniusza jeszcze raz, i że mam niewiele czasu. Cieszę się, że mi jeszcze raz zaufał – mówi reżyserka.

Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył. Portret niezwykłego artysty, ale też człowieka zmagającego się z ludzkimi słabościami.

godz. 19:00 WSTĘP WOLNY

 

11 MARCA
Poeci w pałacu - Wojciech Młynarski

czytają Aleksandra Popławska , Sebastian Gontarz
scenariusz i prowadzenia Anna Obszarna

godz. 12:00 WSTĘP WOLNY

Czterdziecha - recital Wojciecha Młynarskiego /projekcja

Spektakl zarejestrowany przez TVP na Małej Scenie warszawskiego Teatru Ateneum w 2003 roku. Recital czterdziestolecia pracy artystycznej Wojciecha Młynarskiego.

"Tak więc moja »Czterdziecha« obok piosenek dawniejszych zawiera piosenki nowsze, a tematem jest cały czas nasza rzeczywistość, obyczaj, sposób wysławiania się, a przede wszystkim tropienie rodzących się na naszych oczach absurdów. Zdecydydowałem, że do tego recitalu dołączę sekwencję poświęconą moim tłumaczeniom piosenki francuskiej. Takimi tłumaczeniami zajmowałem się od dawna, zajmuję i teraz. Przybliżyłem przede wszystkim odbiorcy polskiemu twórczość J. Brela i G. Brassensa. Postanowiłem ślad tej pracy zaznaczyć w tym recitalu."

godz. 17:00 WSTĘP WOLNY