E

Głównym celem Programu Niepodległa jest włączenie lokalnej społeczności do wspólnego świętowania kolejnej, tym razem okrągłej, setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

PIOSENKI NIEPODLEGŁE - KONCERT

Wielcy architekci polskiej niepodległości mają już swoje miejsca na pomnikach i w dostojnych pieśniach. Warto jednak pamiętać, że wolność rodzi się nie tylko na barykadach i we frontowych okopach. Wyrasta ona także z uśmiechu. Dojrzewa w codzienności. Owocuje piosenką, która zapada w pamięć, ciesząc kolejne pokolenia słodką melodią i życiową refleksją.
Na sztandarach wolności zabrakło cichych bohaterów – artystów, którzy swoją sztuką przynoszą wytchnienie w cierpieniu i  odkrywają sens w zwątpieniu. Pora zatem, aby przypomnieć ich Polakom. Pora, aby zaśpiewać pełnym głosem piosenki niepodległe. Nie wstydzić się radości i uciec od sztucznego patosu. Czas pokazać, że naszą niepodległość mierzy się ślicznymi, lirycznymi i wesołymi nutami. Nie bójmy się spojrzenia na przeszłość z uśmiechem.
Przypomnimy sobie Kaprala Szczapę – legendarnego legionowego wesołka i jego żartobliwe opowieści.  Odtworzymy atmosferę kabaretu Qui Pro Quo, którego artystów zapraszał do Belwederu sam  Marszałek Piłsudski, śmiejąc się z ich żartów i skeczy lub słuchając w uniesieniu Hanki Ordonówny. Zachwycimy się utworami Jerzego Petersburskiego - kompozytora i żołnierza Armii Generała Andersa. Poszukamy urody dawnych czasów w świecie muzyki i słowa.
Nasz koncert to hołd dla artystów niepodległych. Niech to wydarzenie przyniesie nam uśmiech. Niech da radość. Niech zachwyci urodą wykonania i interpretacji. Artyści - razem z publicznością - chcą radośnie świętować 100 – lecie Naszej Niepodległości. Ten czas nadchodzi! Przeżyjmy go wspólnie i zapamiętajmy.

Koncert przygotowali artyści Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro
Scenariusz: Witold Pelka
Reżyseria: Emilia Krzyżanowska
Kierownictwo Muzyczne: Krzysztof Kołodziej
Ruch sceniczny: Nadia Mazur

Beata Kraska - sopran
Dawid Biwo - bas-baryton
Witold Pelka - prowadzenie koncertu
Agnieszka Dancewicz - skrzypce
Karol Grzeszczuk - akordeon
Justyna Służalec - fortepian
Krzysztof Kołodziej - gitara
Emilia Krzyżanowska - fortepian
Piotr Kucharz - kontrabas

REGULAMIN LISTA UTWORÓW OBOWIĄZKOWYCH ZGŁOSZENIE WARSZTATY WOKALNE