F

„Przywidzenia” to koncert Basi Stępniak-Wilk, wybitnej poetki piosenki, autorki i wykonawczyni m. in. takich przebojów jak „Bombonierka" (duet z Grzegorzem Turnauem), czy "Słodka chwila zmian” - piosenek, które gościły na najwyższych miejscach listy przebojów radiowej Trójki i wielu innych rozgłośni – polskich i polonijnych. Obok piosenek z najnowszego albumu artystki w recitalu usłyszymy autorskie „zimowe” piosenki, nawiązujące do atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, które trwają w naszych sercach dłużej, niż dwa kalendarzowe dni - bo znacznie wcześniej za nimi tęsknimy, myślimy o nich, a potem - długo jeszcze wybrzmiewają kolędy; bo w oknach domów i sklepowych witrynach mienią się błyskotki na choinkach. Ale głównie trwają dlatego, że to my chcemy jak najdłużej zachować tę atmosferę ciepła, miłości lub choć wzajemnej życzliwości, z którymi ten czas nam się kojarzy. Nie zabraknie też pogodnych, zabawnych piosenek o śniegu i karnawałowych balach, których skąpi nam rzeczywistość, ale od czego są przywidzenia.
Basia Stępniak-Wilk śpiewa - to lirycznie, to z przymrużeniem oka - o tym, że pod choinką można znaleźć prezenty, choćby słodko - gorzką „Bombonierkę”, ale można też znaleźć miłość drugiej osoby, miłość wyrażoną nawet samą jej obecnością. A jeśli trafi się samotność, to zawsze tuż obok unoszą się anioły, które wytrwale i skutecznie pracują nad prostowaniem naszych ścieżek.
Jeśli mowa o kabaretowych akcentach koncertu, to warto wspomnieć, że pierwsze szlify Basia zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana - zatem jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru. Artystka ma w swoim dorobku m. in. cztery autorskie płyty, w 2018 r. ukazał się natomiast tomik wierszy "Ponad ziemią" z płytą CD, na której obok piosenek śpiewanych przez autorkę znajdziemy wiersze Basi w interpretacji m.in. Anny Dymnej i Jana Nowickiego.
Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Na imponującej liście nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom jest m. in. I miejsce i Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. Basia została wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa w dziedzinie "sztuka estradowa", otrzymała także - za całokształt swoich scenicznych dokonań - prestiżową Nagrodę Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego.
Spotkanie z Basią Stępniak-Wilk i jej twórczością to szansa na uśmiech i odpoczynek, a przy tym obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie. Znakomici muzycy – instrumentaliści towarzyszący artystce, to dodatkowy walor tego recitalu.

Basia Stępniak-Wilk śpiew
Jasiek Kusek fortepian
Paweł Solecki fagot, melodica, EWI, cajon, perkusjonalia
Michał Braszak kontrabas
Gertruda Szymańska instrumenty perkusyjne

godz.17:00 BILET 10 ZŁ