D

Wielkowymiarowe lalki, muzyka na żywo, taniec - tak pokrótce scharakteryzować można plenerowe widowisko „Słowianie”, które  będziemy mogli obejrzeć w miejskim parku.

Spektakl inspirowany jest wierzeniami, mitami oraz obrzędami naszych przodków. Spektakl opowiada historię życia Człowieka od narodzin aż do chwili śmierci.
Słowianie wierzyli w to, że nasz los, zależy od Doli – opiekuńczego ducha będącego symbolem przeznaczenia. Byli przekonani, że nasze życie zostało z góry zaplanowane, wyreżyserowane a my jedynie podążamy za nicią, „linią życia” . Tak też Człowiek – główny bohater naszej opowieści podąża swoją drogą ku przeznaczeniu. Niestety za sprawą Doli jego życie okazuje się wyboistym szlakiem, pełnym niebezpieczeństw i życiowych zakrętów. Człowiek egzystuje między jawą a snem, między światem ludzi i wszechobecnych demonów. Na swojej drodze napotyka uwodzicielskie Rusałki, przerażającą Biedę i dobroduszną Jagę. Cel ma jeden – odnaleźć perunowy kwiat i tym samym zmienić swoje przeznaczenie. Czy to możliwe? Czy Człowiek zdoła się usamodzielnić? A może już do kresu swoich dni będzie jedynie bezwolną marionetką. Zabawką w rękach słowiańskich bogów. Kukłą biernie podążającą za głosem Doli?

Scenariusz i reżyseria/ Urszula Brzost, Anna Obszarna
Muzyka: Oczybaszki/ Tomasz Stolarski, Eddy Demexico
Produkcja/ MDK Mińsk Mazowiecki, Fundacja Naturalny Rozwój
Spektakl współfinansowany przez Miasto Mińsk Mazowiecki

Choreografia/ Jakub Chocholski
Taniec/ Studio Tańca La Flaca
Lalki/ Agnieszka Patoka
Kostiumy/ Anna Obszarna
Występują/ Jan Grządziela, Paulina Dobosz, Anna Jaworska, Jakub Chocholski, Radosław Stosio, Marta Stosio, Maria Padzik, Ktarzyna Zawadzka, Ewa Giersz- Buśko, Mariusz Jaguścik i inni…

godz. 21:30 WSTĘP WOLNY