WARSZAWSKA SYRENKA

KOMUNIKAT  !!!

W związku z koniecznością chronienia się przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz decyzją ogłoszoną w dniu 11 marca 2020 roku przez Premiera Mateusza Morawieckiego o zawieszeniu działalności placówek oświatowych odwołujemy tegoroczną edycję Konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka. O możliwości przeprowadzenia przesłuchań w innym terminie będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.

Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych w województwie mazowieckim. Dla jego młodych uczestników to prawdziwa artystyczna przygoda, a często pierwszy krok do zaprezentowania się szerszej publiczności i występu przed komisją, w której skład wchodzą zawodowi aktorzy.
Organizatorzy konkursu chcą zaprosić młodych recytatorów do aktywnego uczestnictwa w kulturalnym życiu regionu, pobudzić ich artystyczne zmysły, a tym samym pomóc im w odkrywaniu własnych talentów i prezentowaniu swoich umiejętności na mazowieckiej estradzie. Pośrednio pragną także rozbudzić miłość uczestników do literatury, a przez zachęcanie do świadomych wyborów repertuarowych, zapraszać ich do obcowania z żywym słowem i poezją.
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 0-VIII szkoły podstawowej. Przesłuchania odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria klasy 0-III, II kategoria klasy IV-VI, III kategoria klasy VII-VIII. Pierwsze etapy, to przesłuchania szkolne i gminne, które przeprowadzają lokalni regionalni organizatorzy z terenu województwa. Wyłonieni zwycięzcy zmierzą się w finale, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Zwieńczeniem konkursu będzie koncert finałowy laureatów tegorocznej edycji 25 kwietnia, również w siedzibie MIK.

1 kwietnia 2020 r. godz. 9.00 eliminacje miejskie Miejski Dom Kultury Mińsk Mazowiecki
2 kwietnia 2020 r. godz. 9.00  eliminacje powiatowe Miejski Dom Kultury Mińsk Mazowiecki