URODZINY CHOPINA

2 marca 2014 r.
godz. 15:00 - rodzinne warsztaty plastyczne "Narysuj Chopina"
godz. 17:00 - koncert fortepianowy w wykonaniu Mariusza Adamczaka

MARIUSZ ADAMCZAK - naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, a w latach 1991-1998 pracował pod kierunkiem Pani Prof. Gabrieli Weiss w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 1998 roku swoje umiejętności kształcił na konsultacjach i na kursach mistrzowskich u: Vladimira Ashkenazego, Prof. Garego Graffmana, Prof. Gabrieli Weiss, Prof. Reginy Smendzianki, Prof. Lee Kum Singa, Prof. Ewy Bukojemskiej, Kevina Kennera i Gerardo Vila.

W latach 2004-2009 studiował w klasie Prof. Ewy Bukojemskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem, a w roku 2008 studiował pod kierunkiem Prof. Viniciu Moroianu na Uniwersytecie Muzyki w Bukareszcie w Rumunii.

Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (1994 r.), V nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Giovanni Pianisti” w Cava de’Tirreni we Włoszech (1995 r.), jest zwycięzcą III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „KONZERTEUM” w Markopoulo Mesogeas w Grecji (1997 r.), zdobywcą I nagrody i GRAND PRIX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie (1998 r.), oraz zdobywcą GRAND PRIX VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Pro-Piano Romania” w Bukareszcie w Rumunii (2002r.).

W lipcu 1998 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Ministra Kultury i Sztuki.

Wielokrotnie występował na festiwalach m. in. na Międzynarodowych Festiwalach Chopinowskich w Gandawie, w Gaming oraz na Majorce, na Festiwalach Młodych Pianistów w Siedlcach, Festiwalach Letnich „Floralia – muzyka w kwiatach” w Warszawie, Festiwalu Letnim w Krakowie oraz Festiwalu Chopiniana w Warszawie.

Koncertuje w kraju i za granicą. Występował z recitalami m. in. w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Rumunii, Republice Mołdawi, Hiszpanii, Maroku, we Włoszech, w Kanadzie i w U.S.A. Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak Vladimir Nejmier, Batyr Rasułow, Ovidiu Ballan, Szymon Bywalec, Michał Klauza, czy Artur Nagórski i wystąpił z wieloma orkiestrami, m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Uzbekistanu, Wielką Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzyki w Taszkiencie, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Warszawie, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Varsovia Ensamble, oraz jako solista z towarzyszeniem Kwartetu „Camerata” i Kwintetu „Camerata Vistula”. Dokonał nagrań m.in. dla Radia Cluj, Polskiego Radia, Radia Opole, TV Planete i BBC. Od 2008 roku regularnie poprowadzi Kursy Mistrzowskie w Rumunii. Wydał cztery płyty z dziełami W.A.Mozarta, F. Chopina, L. van Beethovena i R. Schumanna.

PROGRAM RECITALU

FRYDERYK CHOPIN
Ballada g-moll op. 23
Mazurki op. 24
g-moll
C-dur
As-dur
b-moll
Preludia op. 28
e-moll
h-moll
A-dur
cis-moll
Scherzo b-moll op. 31

**** 15 min przerwy ****

Ballada F-dur op. 38
Scherzo cis-moll op. 39
Nokturn fis-moll op. 48 nr 2
Polonez As-dur op. 53