KINO ZNOWU W NASZYM MIEŚCIE!

Miejski Dom Kultury po raz czwarty we współpracy z Kinem Orange organizuje seanse filmowe w Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim.
Kino Orange to największego kino objazdowe, które wyświetla najnowsze produkcje filmowe w miejscowościach, w których na co dzień nie ma kin. Seanse odbywają się na profesjonalnym sprzęcie projekcyjnym, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki projektorowi cyfrowemu, widzowie mogą oglądać filmy w technologii 3D.


Zapraszamy 4 maja 2014 r.

KAROL, KTÓRY ZOSTAŁ ŚWIĘTYM - godz. 12:30

KAMIENIE NA SZANIEC - godz. 14:00

NOE: WYBRANY PRZEZ BOGA (3D, napisy)- godz. 16:30

NIESAMOWITY SPIDER-MAN 2 (3D, dubbing)- godz. 19:00

Bilety w cenie 12 zł (2D) lub 15 zł (3D) do nabycia on-line na http://kinoorange.pl lub przed projekcjami.

-> JAK KUPIĆ BILET ? <-

-> INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW <-

KAROL, KTÓRY ZOSTAŁ ŚWIĘTYM
Gaktunek: animacja, biograficzny, dla dzieci
Obsada: Artur Żmijewski, Piotr Fronczewki, Kamil Tkacz, Andrzej Tkacz, Katarzyna Glinka
Reżyseria: Grzegorz Sadurski, Orlando Corradi
Scenariusz: Mariusz Kuczewski, Marcin Baczyński, Francesco Arlanch
b.o. 

  Pierwszy film dla dzieci o Janie Pawle II, który w przystępnej i atrakcyjnej formule kina familijnego, łącząc animację, materiały archiwalne i kino aktorskie, opowiada  o dzieciństwie i młodości Ojca Świętego - Papieża wszystkich dzieciaków.
 Film rusza śladami Karola Wojtyły. Dzieci będą miały okazję poznać jego niezwykłe przygody od czasów, kiedy był małym chłopcem, do momentu, gdy wybrano go na papieża i zasiadł na tronie Stolicy Apostolskiej. Lokalizacje, które zobaczymy w filmie, przeniosą młodych widzów w miejsca najbliższe sercu Karola Wojtyły. Przygody Ojca Świętego i jego przyjaciół, zarówno tych animowanych, jak i zagranych przez aktorów, podziwiać będziemy w malowniczej scenerii Tatr, Zakopanego i tajemniczych zaułków Krakowa. Twórcy animacji starannie odtworzyli fasady przedwojennych budynków, ulice sprzed kilkudziesięciu lat, czy wnętrza kościołów i zabytków, dając widzom niepowtarzalną możliwość wycieczki w czasie do fascynującej przeszłości Karola Wojtyły. 
 „KAROL” to również współczesna opowieść o tym, że wartości, którym hołdował Jan Paweł II, są aktualne do dzisiaj i że siła ducha oraz współdziałanie dają możliwość przezwyciężenia największych trudności.

KAMIENIE NA SZANIEC
Gatunek: dramat, wojenny, ekranizacja
Reżyseria: Robert Gliński
Czas trwania: 115 minut
Obsada: Kamil Szeptycki, Marcel Sabat, Tomasz Ziętek, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Andrzej Chyra, Marian Dziędziel, Krzysztof Globisz, Wojciech Zieliński
13+

Rudy. Zośka. Alek. Bohaterowie Szarych Szeregów. Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą.
Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu. Byli jak kamienie rzucane na szaniec...

NOE: WYBRANY PRZEZ BOGA 3D
Gatunek: dramat/ biblijny
Reżyseria: Darren Aronofsky
Obsada: Russell Crowe, Emma Watson, Jennifer Connelly, Anthony Hopkins
Czas trwania: 139 minut
12+

Wielka historia. Wielkie filmowe widowisko…
Epicka i spektakularna adaptacja jednej z najważniejszych historii opisanych w Biblii. Zrealizowana przez reżysera i wizjonera Darrena Aronofsky'ego - twórcy m.in. "Czarnego łabędzia", "Zapaśnika", "Requiem dla snu" czy "Pi". W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Russell Crowe, Jennifer Connelly, Anthony Hopkins i Emma Watson.
Darren Aronofsky tworzy własną wizję biblijnej historii o Arce Noego. Świat to miejsce pozbawione nadziei, gdzie nie pada deszcz i nie wschodzi zboże. Rządzą nim samozwańczy przywódcy wraz ze swoimi barbarzyńskimi hordami. Jedyny dobry człowiek w tej okrutnej rzeczywistości to Noe (Russell Crowe). Doświadczony wojownik, mag oraz uzdrowiciel, pragnie tylko pokoju dla swoich dzieci i żony Naameh (Jennifer Connelly). Każdej nocy jednak nawiedza go sen o niekończącej się powodzi - destrukcji wszelkiego istnienia. Stopniowo zdaje sobie sprawę, że to wiadomość wysyłana mu przez samego Stwórcę, który postanowił oczyścić świat ze zła. Noe otrzymuje ostatnią szansę ocalenia życia na Ziemi...

NIESAMOWITY SPIDER-MAN 2
Gatunek: akcja, sci-fi
Obsada: Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Sally Field, Dane DeHaan
Reżyseria: Mark Webb
Scenariusz: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner
12+

Od zawsze było jasne, że najpoważniejszym problemem, jakiemu musiał stawić czoła Spider-Man był konflikt z samym sobą: zmagania między codziennością Petera Parkera i niezwykłymi obowiązkami Spider-Mana. Jednak w filmie Niesamowity Spider-Man 2, Peter Parker odkrywa, że najważniejsza z bitew jest jeszcze przed nim.
  Wspaniale jest być Spider-Manem (Andrew Garfield). Dla Petera Parkera nie ma niczego lepszego od kołysania się  między wieżowcami, bycia bohaterem i spędzania czasu z Gwen (Emma Stone). Jednak za bycie Spider-Manem trzeba zapłacić wysoką cenę: tylko on jest bowiem w stanie ochronić nowojorczyków przed złoczyńcami zagrażającymi miastu. Wraz z pojawieniem się Electro (Jamie Foxx), Peter musi stawić czoła przeciwnikowi dużo potężniejszemu niż on sam. Kiedy do miasta powraca jego stary przyjaciel, Harry Osborn (Dane DeHaan), Peter w końcu zdaje sobie sprawę, że wszyscy jego wrogowie mają ze sobą coś wspólnego: Oscorp.