MUZYKA FILMOWA

Zapraszamy na koncert muzyki filmowej w wykonaniu Adama Lewandowskiego, Pawła Pańty i Wojciecha Gogolewskiego.

Adam Lewandowski - gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Muzyk doskonale znajdujący się w różnorodnych stylach muzycznych. Od zespołów rockowych, poprzez muzykę country, pop po jego ulubiony jazz. Współpracował z Wojciechem Karolakiem, Markiem Blizińskim, Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Markiem Bałatą i in. Jest cenionym muzykiem sesyjnym.

Paweł Pańta - kontrabasista, basista elektryczny, stały członek zespołów Włodka Pawlika od wielu lat. Jego zainteresowania wykraczają daleko poza idiom jazzowy - był członkiem Gustav Mahler Jugenorchester, I Solisti di Varsovia oraz Philharmonie der Nationen, z którą wykonał ponad sto koncertów w Niemczech, USA, Chinach i Rosji. Od 1994 roku związany jest z Polską Orkiestrą Radiową. Jako filar zespołów Włodka Pawlika uczestniczył m.in. w nagraniach albumów 'Anhelli', 'Tykocin' oraz ścieżki dźwiękowej do wielokrotnie nagradzanego filmu 'Rewers'. Jako jazzman wchodził w skład licznych zespołów - Andrzeja Kurylewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Marcina Małeckiego. Nagrana z udziałem Pawła Pańty „Night In Calisia" to pierwsza polska płyta jazzowa, która otrzymała nagrodę muzyczną "Grammy Awards 2014" .

Wojciech Gogolewski – polski pianista, kompozytor, ponadto aranżer, saksofonista, lider zespołów jazzowych, dyrygent. Jest autorem wielu piosenek, utworów instrumentalnych oraz muzyki filmowej i teatralnej. Współpracował też z wieloma innymi muzykami – piosenkarzami i instrumentalistami – biorąc udział zarówno w nagraniach płytowych, jak i w występach estradowych. Wymienić tu można m.in.: Michała Bajora, Hannę Banaszak, Piotra Biskupskiego, Mariusza Bogdanowicza, Monikę Borys, Jerzego Dąbrowskiego, Halinę Frąckowiak, Edytę Geppert, Grażynę Łobaszewską, Iwonę Niedzielską, Krystynę Prońko, Janusza Stokłosę, Lorę Szafran, Mieczysława Szcześniaka.


24 sierpnia 2014 r.
godz. 16:00