PIERROTÓW DWÓCH.
PANTOMIMA

Spektakl opowiada o przygodach jednej z najbardziej znanych postaci w dziejach teatru – Pierrota. Wywodzącego się z włoskiej komedii dell’arte, pojawiającego się we francuskim teatrze jarmarcznym bohatera niezliczonej ilości dzieł poetyckich czy muzycznych. Spektakl nawiązuje do tradycji sztuki pantomimy XIX w. W naszym spektaklu opowiadamy zaskakujące przygody Pierrota, jego pasje, radości, zauroczenia i rozczarowania. Pierrotów dwóch to podróż przez sny i marzenia, przez świat wyobraźni, w którym jeśli tylko zdobędziemy się na odrobinę radosnej naiwności, wszystko będzie możliwe.

Spektakl opowiedziany za pomocą mowy ciała, gestów i mimiki. Zrozumiały dla wszystkich. Jest jak powrót do dawnych czasów gdy dorośli widzowie pragnęli znaleźć chwilę wytchnienia a dzieci zobaczyć coś absolutnie nowego.

Tak więc zapominając, że od narodzin Pierrota minęło kilkaset lat sięgamy do tej postaci chcąc ukazać coś za czym wszyscy tęsknimy i wierząc, że wciąż jesteśmy w stanie śmiać się równie szczerze jak kiedyś...

Występują aktorzy Teatru Mimo: Bartłomiej Ostapczuk i Paweł Kulesza


15 lutego godz. 12:30
bilety do nabycia przed spektaklem: dzieci 15zł
jeden opiekun - wstęp wolny