KINO ZNOWU W NASZYM MIEŚCIE!

Miejski Dom Kultury po raz ósmy we współpracy z Kinem Orange organizuje seanse filmowe w Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim.
Kino Orange to największego kino objazdowe, które wyświetla najnowsze produkcje filmowe w miejscowościach, w których na co dzień nie ma kin. Seanse odbywają się na profesjonalnym sprzęcie projekcyjnym, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki projektorowi cyfrowemu, widzowie mogą oglądać filmy w technologii 3D.


Zapraszamy 22 maja 2015 r.

SEKRETY MORZA - godz. 10:00

KARSKI I WŁADCY LUDZKOŚCI - godz. 12:00 i 18:30

OCULUS - godz. 20:30

CHAPPIE - godz. 16:00

Cena biletu 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy do nabycia on-line na http://kinoorange.pl lub przed seansami.

-> JAK KUPIĆ BILET ? <-

-> INTERNETOWA SPRZEDAŻ BILETÓW <-

"Sekrety morza"
Familijny/ fantasy/ animacja/ dla przedszkolaków, czas trwania: 93 minuty,
zwiastun: https://youtu.be/7Lj-vqlmiAY

„Sekrety morza” to nominowana do Oscara najpiękniejsza bajka roku, która zabiera widzów w niezwykłą podróż po świecie zamieszkałym przez pół foki pół ludzi, olbrzymy przemienione w kamienie i wyjątkowo odważne dzieci.
To „przebój kinowy z duszą” (AL Times), który „uwrażliwi dzieci na sztukę na całe życie” (The Wall Street Journal). „Najbardziej fascynujący wizualnie i olśniewający film roku” (The Dissolve), w którym kryje się głęboka prawda o otaczającym nas świecie, nawet jeśli bohaterami są postaci rodem z celtyckich legend.
„Wszystkich, którzy szukają oryginalnych i niezwykłych, a przy tym mądrych i pięknych opowieści zapraszam na nową kreskówkę, która wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rodziców” – mówi, występująca w polskiej wersji językowej filmu, Małgorzata Kożuchowska.


„Karski i władcy ludzkości” (3D dubbing PL)
Dokumentalny/ animacja/ wojenny, czas trwania: 72 minuty
zwiastun:https://youtu.be/R2irw3re_LY

Zrealizowany w nowatorskiej formule, łączącej unikalne materiały archiwalne i sekwencje animowane, film wybitnego dokumentalisty, laureata prestiżowej nagrody EMMY, Sławomira Grünberga. Historia Jana Karskiego – bohatera Polskiego Państwa Podziemnego, którego amerykański „Newsweek” uznał za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku.


CHAPPIE
Akcja, science fiction, czas trwania: 120 minut, ograniczenia wiekowe: 15+
zwiastun:https://www.youtube.com/watch?v=ORPqNhnVUgc

Film Neilla Blomkampa, twórcy „Dystryktu 9” i „Elizjum”. W dzisiejszych czasach roboty do zadań specjalnych stają się codziennością. W brutalnym świecie Johannesburga policja i wojsko używają ich do tłumienia zamieszek i walki z gangsterami. Chappie jest jednym z robotów nowej generacji, które myślą i czują. Niewiele różni się od nas, ludzi. Jest jak dziecko i tak jak ono poznaje świat oczyma opiekunów. Kiedy Chappie dostaje się w ręce gangsterów, ci resetują jego dotychczasową wiedzę i uczą wszystkiego od nowa, tak by pracował dla nich. Poczciwy, budzący sympatię robot, nie do końca świadomy wyrządzania zła, uczestniczy w brutalnych napadach rabunkowych i życiu przestępczego półświatka. W filmie zobaczymy gwiazdorski duet: Hugh Jackman i Sigoureny Weaver – w rolach pracowników korporacji produkującej roboty, którzy spróbują wyrwać Chappiego z rąk przestępców. W obrazie pojawia się również prawdopodobnie najdziwniejszy zespół muzyczny świata – Die Antwoord


"Oculus"
Horror, czas trwania: 104 minuty
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=yIFV20KLQBU

„Byłem zachwycony. Przerażający film. Niewykluczone, że już nigdy w życiu nie zjem jabłka” – tak o horrorze mówi Stephen King. Zachwyceni krytycy dopowiadają: „To jeden z najbardziej oryginalnych horrorów ostatnich lat”- pisze Dread Central, „bez wątpienia najbardziej przerażający film od czasu Obecności”, dodaje Indiewire, „spełnienie marzeń każdego inteligentnego wielbiciela horrorów” - puentuje Complex.
Bohaterowie filmu to rodzeństwo, które spotyka się po latach od strasznej śmierci rodziców. Dziewczyna jest przekonana, że za traumatyczne wydarzenia w ich życiu odpowiada demoniczne lustro, które wisiało kiedyś w gabinecie ojca. Namawia brata, żeby to sprawdzić. Kiedy zamykają się w domu ze złowrogim lustrem, „koszmar nie ustępuje ani na chwilę” -pisze Bloody Disgusting. Opanowane przez złego ducha lustro igra z umysłami, wciągając widzów w przerażającą historię. „Mrożąca krew w żyłach atmosfera” sprawia, że gdy dwójka bohaterów poddaje się manipulacjom demonicznego „oculusa”, widzowie także stają się jego ofiarami…
„Scenariusz Flanagana i Jeffa Howarda jest zaskakująco ambitny i wyraźnie zaznacza dynamikę rodem z Archiwum X pomiędzy Kaylie, święcie przekonaną o demonicznej mocy lustra oraz jej uparcie sceptycznym bratem, którego wspomnienia zostały zduszone przez dziesięć lat prania mózgu w terapii” – piszą krytycy na stronach Telegraph.co.uk.