KONCERT
JOLANTA JAMIOŁKOWSKA
CHRISTINE LACOSTE

Wystąpią:
JOLANTA JAMIOŁKOWSKA - klawesyn, CHRISTINE LACOSTE - wiolonczela

Jolanta Jamiołkowska urodziła się w Mińsku Mazowieckim. Tu ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w klasie prof. Adama Krywiczanina. Naukę kontynuowała w Państwowym Liceum Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W latach 1989 - 94 studiowała klawesyn w klasie prof. Leszka Kędrackiego w Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Dzięki stypendium rządu Konfederacji Szwajcarskiej i Ministerstwa Kultury i Sztuki studiowała 3 lata w Konserwatorium Muzycznym w Genewie, w klasie światowej sławy klawesynistki Christiane Jaccottet, gdzie w r. 1997 uzyskała dyplom.
Jolanta Jamiołkowska brała udział w licznych festiwalach muzycznych zarówno jako solistka i kameralistka. W 2000 r. założyła klasę klawesynu w PLM im. G. Bacewicz, którą prowadzi do dziś.

CHRISTINE LACOSTE urodziła się w Bazylei, gdzie otrzymała dyplom w klasie wiolonczeli, następnie podjęła studia w Academie di Santa Cecilia w Rzymie, uzyskując dyplom gry solistycznej, później studiowała w Hochschule für Musik und Darstellenden Kunst w Wiedniu oraz w Accademia Chiqiana w Sienie. Była pierwszą wiolonczelistką w orkiestrze St. Cecilia w Rzymie i w Orkiestrze Florencji i Werony. Jest aktywną artystką, z ogromnym powodzeniem wykonującą zarówno muzykę solową, jak i kameralną. Występowała na wielu festiwalach muzycznych: w Wiedniu, Salzburgu, Paryżu, Mediolanie, Londynie, St. Petersburgu, Rydze i In. Dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Christine Lacoste uczy także gry na wiolonczeli i gry kameralnej.

13 grudnia 2015, godz. 17.00
bilet 10 zł