KONCERT CHOPINOWSKI

Zapraszamy na koncert kwartetu smyczkowego INSANO i Mariusza Adamczaka.


Program:

Fryderyk Chopin

Ballada g-moll op. 23
4 Mazurki op. 24 ( g-moll, C-dur, As-dur, b-moll)
Preludia op. 28 ( a-moll, e-moll, h-moll, A-dur, cis-moll, c-moll)
Scherzo b-moll op. 31

       -przerwa (10 min)-

Koncert fortepianowy e-moll op. 11
Allegro maestoso
Romance
Rondo

6 marca 2016 r.
godz. 18:00, wstęp wolny
MARIUSZ ADAMCZAK - naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat, a w latach 1991-1998 pracował pod kierunkiem Pani Prof. Gabrieli Weiss w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem. Od 1998 roku swoje umiejętności kształcił na konsultacjach i na kursach mistrzowskich u: Vladimira Ashkenazego, Prof. Garego Graffmana, Prof. Gabrieli Weiss, Prof. Reginy Smendzianki, Prof. Lee Kum Singa, Prof. Ewy Bukojemskiej, Kevina Kennera i Gerardo Vila.

W latach 2004-2009 studiował w klasie Prof. Ewy Bukojemskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył z wyróżnieniem, a w roku 2008 studiował pod kierunkiem Prof. Viniciu Moroianu na Uniwersytecie Muzyki w Bukareszcie w Rumunii.

Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. zdobył II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie (1994 r.), V nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Giovanni Pianisti” w Cava de’Tirreni we Włoszech (1995 r.), jest zwycięzcą III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „KONZERTEUM” w Markopoulo Mesogeas w Grecji (1997 r.), zdobywcą I nagrody i GRAND PRIX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki w Warszawie (1998 r.), oraz zdobywcą GRAND PRIX VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Pro-Piano Romania” w Bukareszcie w Rumunii (2002r.).

W lipcu 1998 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Ministra Kultury i Sztuki.

Wielokrotnie występował na festiwalach m. in. na Międzynarodowych Festiwalach Chopinowskich w Gandawie, w Gaming oraz na Majorce, na Festiwalach Młodych Pianistów w Siedlcach, Festiwalach Letnich „Floralia – muzyka w kwiatach” w Warszawie, Festiwalu Letnim w Krakowie oraz Festiwalu Chopiniana w Warszawie.

Koncertuje w kraju i za granicą. Występował z recitalami m. in. w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Rumunii, Republice Mołdawi, Hiszpanii, Maroku, we Włoszech, w Kanadzie i w U.S.A. Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak Vladimir Nejmier, Batyr Rasułow, Ovidiu Ballan, Szymon Bywalec, Michał Klauza, czy Artur Nagórski i wystąpił z wieloma orkiestrami, m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Uzbekistanu, Wielką Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzyki w Taszkiencie, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Warszawie, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Varsovia Ensamble, oraz jako solista z towarzyszeniem Kwartetu „Camerata” i Kwintetu „Camerata Vistula”. Dokonał nagrań m.in. dla Radia Cluj, Polskiego Radia, Radia Opole, TV Planete i BBC. Od 2008 roku regularnie poprowadzi Kursy Mistrzowskie w Rumunii. Wydał cztery płyty z dziełami W.A.Mozarta, F. Chopina, L. van Beethovena i R. Schumanna.INSANO - Warszawski kwartet smyczkowy INSANO został założony przez studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Filii w Białymstoku. Zespół rozwijał swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich muzyki kameralnej (m.in. z kwartetem Camerata w Polsce, kwartetem Royal w Londynie - kurs prowadzony przez Amadeus Ouartett - i w Holandii oraz Duo Pepicelli z Włoch). Członkowie kwartetu brali również udział w licznych solowych kursach mistrzowskich i warsztatach, które odbywali pod opieką znanych polskich i zagranicznych artystów i pedagogów (Łańcut, Głuchołazy, Nowy Sącz, Białystok, Wilanów). Muzycy kwartetu współpracują z polskimi orkiestrami i zespołami kameralnymi (m.in. Polska Orkiestra Radiowa, Jeunesses Musicales, Polska Orkiestra Wiosenna Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"). Współpracują z zespołem muzyki dawnej II Tempo (kier. Agata Sapiecha). Jako członkowie orkiestry kameralnej Sinfonia Viva (kier. art. Tomasz Radziwonowicz, współpraca Krzesmir Dębski) nagrali szereg płyt z muzyką filmową oraz muzyką rozrywkową (m.in. z Anną Marią Jopek, Andrzejem Smolikiem, Henrykiem Miśkiewiczem), a także byli zapraszani do uczestniczenia w nagraniach płyt najznakomitszych polskich jazzmanów. Nagrania te otrzymały liczne nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyka. Członkowie kwartetu uczestniczyli też w oprawie muzycznej rozdania Wiktorów 2006.

Członkowie kwartetu występowali w ramach festiwalu "Muzyka Mistrzów Europy" (W.A. Mozart "Requiem"; główny sponsor PKO BP) oraz w czasie jubileuszu dziesięciolecia Trio Andrzeja Jagodzińskiego w Radiowej Trójce, gdzie specjalnymi gośćmi byli E. Bem, I. Kłosińska, G. Auguścik, D. Miśkiewicz, H. Miśkiewicz, J. Strobel. Kwartet INSANO uczestniczył również w oprawie muzycznej wernisaży organizowanych przez Fundację Stevena Spielberga. Członkowie kwartetu byli zapraszani do koncertowania w Pałacu Prezydenckim. Występowali w Polsce (Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe Polskiego Radia w Warszawie, Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski w Warszawie, Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Pałac w Łańcucie), Wielkiej Brytanii, Czechach, Niemczech, Szwecji, Japonii (Suntory Hall w Tokio).

Kwartet smyczkowy Insano:
Millenna Kamińska - I violino
Magdalena Artman-Zalewska - II violino
Przemysław Ćwiek - viola
Maciej Łukaszuk - violoncello