C

12.00 Start
12.30 Pokaz tańca nowoczesnego (grupa hip hop MDK)
14.00 Budyń Julka Tuwima – koncert.
Połączenie humoru Juliana Tuwima z żywiołową muzyką Budynia. Wydawnictwo w przystępny sposób przybliża dzieciństwo Juliana Tuwima oraz jego najbardziej popularne utwory.  Dzięki współczesnym i zabawnym parafrazom wierszy wieszcza, poznajemy Słonia Trąbalskiego, Dyzia Marzyciela czy Lokomotywę z nowej, łobuzerskiej strony.
Tytułowy Budyń, to kompozytor Jacek Szymkiewicz. Jego energiczna muzyka oraz parafrazy wierszy Juliana Tuwima napisane przez plejadę współczesnych autorów literatury dziecięcej: Agnieszkę Frączek, Wandę Chotomską, Marcina Brykczyńskiego oraz Martę Guśniowską, tworzą zupełnie nową jakość muzyki dedykowanej dzieciom.
Piosenki powstały dzięki pomysłowi Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi na adaptację teatralną książek dla dzieci, inspirowanych poezją Tuwima. W nagraniu płyty udział wzięli: Jacek Szymkiewicz, Czesław Mozil, Joanna Ewa Zawłocka, Aleksander Orłowski oraz Julia i Maria Kępisty.

 

15.15 Pokaz tańca nowoczesnego
16.00 Spektakl dla dzieci Teatr Wariacja „Kolorowo na ludowo”
19.00 Koncert Moniki Lewczuk

Rok 2015 to premiera singla Moniki #TamTam, powstałego we współpracy z Sarsą (tekst) i Rafałem Malickim (muzyka). Piosenka stała się pierwszym wielkim hitem artystki i pokryła się złotem. W czerwcu 2016 roku premierę miała debiutancka płyta Moniki, zatytułowana po prostu #1. Wyprodukował ją wspomnany Rafał Malicki, zaś Sarsa ma udział w tekstach siedmiu z dwunastu utworów. Album uzyskał status złotego.
Na płycie #1 znalazła się wspomniana piosenka #TamTam, a także kolejne przeboje Moniki Lewczuk. Singlowy kawałek Ty i ja dwukrotnie pokrył się platyną i zajął trzecie miejsce na oficjalnej liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych w 2016 roku. Świetnie na polskim airplay'u radziły sobie także kompozycje Biegnę z gościnnym udziałem Antka Smykiewicza oraz Zabiorę cię stąd.
Monika Lewczuk ma także w dorobku trzy nominacje do ESKA Music Awards (w 2016 i 2017 roku), w kategoriach, odpowiednio: Najlepszy Radiowy Debiut i Najlepsza Artystka i Najlepszy Hit »Ty i Ja«. Wystąpiła też podczas Polsat Superhit Festiwal 2017 oraz na galach ESKA Music Awards 2016 i 2017.
W 2017 roku Monika została zaproszona do współpracy z międzynarodową gwiazdą latin popu Alvaro Soler i nagrała z nim singel Libre. Do tej pory odnotował ponad 39 milionów odsłon! (teledysk można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=ibRl5BKpzfg). Artystka została również zaproszona do wspólnych występów z Alvaro Soler podczas jego wiosennej trasy koncertowej w Polsce w 2017 roku. Wcześniej wystąpiła z nim podczas gali Bestsellery Empiku 2016.

 

Pozostałe atrakcje
Majsterkowo Castorama
Lepienie glinianych naczyń
Plenerowe zabawy rekreacyjne z Fundacją EBU
Zabawy z clownem i szczudlarzami
Zabawy z programowaniem komputerowym
i wiele innych atrakcji...