MAZOWIECKI TRYPTYK TEATRALNY

PRZYSZŁOŚĆ

Przyszłość w spektaklu została zarysowana dwupłaszczyznowo. Zobaczymy zarówno zniszczony świat w którym środkiem płatniczym stała się woda jak i bardziej optymistyczną perspektywę ludzkich losów. Widowisko będzie połączeniem teatru cienia, muzyki i tańca.

TERAŹNIEJSZOŚĆ

Bohaterem wszystkich części tryptyku teatralnego jest Człowiek. Tym razem główny bohater „ulokowany” został w „Teraźniejszości”. Człowiek zamknięty w czterech ścianach, żyjący w przestrzeni ograniczającej ruchy, karmiony „frazesami” – pewnego dnia opuszcza swoje prywatne więzienie. Pełen optymizmu rozpoczyna nowe życie. Wierny swoim wartościom, próbuje budować relacje i dostosować się do otaczającego go świta. Świata w którym rządzą fałszywe autorytety, w którym jednostka – jest wyłącznie trybikiem w jednolitym systemie społecznym.

SŁOWIANIE 

Wielkowymiarowe lalki, muzyka na żywo, taniec! Zapraszamy do parku miejskiego na plenerowe widowisko „Słowianie”!
Spektakl inspirowany jest wierzeniami, mitami oraz obrzędami naszych przodków. Opowiada historię życia Człowieka od narodzin aż do chwili śmierci. Słowianie wierzyli w to, że nasz los, zależy od Doli – opiekuńczego ducha będącego symbolem przeznaczenia. Byli przekonani, że nasze życie zostało z góry zaplanowane, wyreżyserowane a my jedynie podążamy za nicią, „linią życia” .
Tak też Człowiek – główny bohater naszej opowieści podąża swoją drogą ku przeznaczeniu. Niestety za sprawą Doli jego życie okazuje się wyboistym szlakiem, pełnym niebezpieczeństw i życiowych zakrętów. Człowiek egzystuje między jawą a snem, między światem ludzi i wszechobecnych demonów. Na swojej drodze napotyka uwodzicielskie Rusałki, przerażającą Biedę i dobroduszną Jagę.
Cel ma jeden – odnaleźć perunowy kwiat i tym samym zmienić swoje przeznaczenie. Czy to możliwe? Czy Człowiek zdoła się usamodzielnić? A może już do kresu swoich dni będzie jedynie bezwolną marionetką. Zabawką w rękach słowiańskich bogów. Kukłą biernie podążającą za głosem Doli?

19 CZERWCA GODZ. 21:30 WSTĘP WOLNY

Po burzliwych obradach jury postanowiło nie przyznawać nagrody głównej. Wyróżniono Małgorzatę Kijek za scenariusz "Walka ze światem"
Gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

 

Jesteś uczniem szkoły średniej? Masz lekkie pióro i bujną wyobraźnię? Opisz jak twoim zdaniem będzie wyglądał świat i Mazowsze za 100 lat! Zostań współautorem scenariusza do spektaklu w ramach Mazowieckiego Tryptyku Teatralnego. Na laureatów konkursu czekają nagrody!
Zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich z podregionu wschodniego województwa mazowieckiego do udziału w konkursie na scenariusz spektaklu „Nasza Przyszłość”.

Celem konkursu jest aktywizacja młodzieży zajmującej się tworzeniem tekstów literackich, rozbudzenie wyobraźni teatralnej i literackiej oraz promocja twórczości młodych mieszkańców Mazowsza.
Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie maksymalnie 15 stronicowego scenariusza spektaklu teatralnego nawiązującego tematyką do tego, jak będzie wyglądało Mazowsze, nasz kraj lub świat za sto lat. Scenariusz może stanowić jedną zwięzłą historię lub składać się z kilku scenek, etiud teatralnych odpowiednio z sobą połączonych.
Prace uczestników konkursu oceniać będzie trzyosobowe jury. Najlepsze scenariusze zostaną wydane w formie okolicznościowego folderu i posłużą do stworzenia spektaklu o przyszłości w ramach „Mazowieckiego Tryptyku Teatralnego. Nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość” – zadania realizowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Organizatorami konkursu są Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim i Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim i Miasto Mińsk Mazowiecki.

REGULAMIN

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY - OSOBA DOROSŁA

KWESTIONARIUSZ OSOBOWY - OSOBA NIEPEŁNOLETNIA

 

 

Rozmiar czcionki
Kontrast

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku ze stanem epidemii Covid-19 jesteście zobowiązani do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia zgodnie z obowiązującym regulaminem wydarzeń organizowanych w pomieszczeniach MDK. Prosimy o wcześniejsze przybycie na dane wydarzenie w celu wypełnienia i podpisania oświadczenia. Jest także możliwość wydrukowania i wypełnienia oświadczenia w domu. OŚWIADCZENIE DO POBRANIA