GALERIA

ZMYSŁ POWIĘKSZENIA  18 maja - 31 lipca 2021

Czy cokolwiek jest tym czym nam się wydaje?
Kiedy poznajemy świat, odkrywamy kształty, kolory, faktury. Kształtują nam się zmysły, przez których filtr postrzegamy później otoczenie.
Przez kolejne lata, obraz jest w nas utrwalany i przyporządkowywany danemu znaczeniu, raz na zawsze.
Wzrok jest zmysłem, któremu najbardziej ufamy. Ciężko jest nas przekonać, że coś nie jest takie jakie widzimy. Jesteśmy przekonani, że to co widzimy jest prawdziwe. Że oczy i mózg nie mogą się mylić.
A co, kiedy zmienimy tą rzeczywistość? Oczy widzą coś, co nie jest tym co podpowiada mózg. Co wtedy? Co czujemy, co myślimy, czemu ufamy. Czy się boimy, czy przyjmujemy to co podpowiadają nam inni, czy jednak staramy się sami zrozumieć, dostrzec więcej, więcej niż widać, więcej niż nam się wydaje, poruszyć swoją wyobraźnię- powiększyć swoje zmysły.
Mój cykl fotografii powstał w bardzo nietypowym czasie, w czasie pandemii, kiedy wszyscy zostaliśmy odizolowani od świata. Kwiaty, owoce, warzywa pokazały wtedy swoje inne oblicze.

Katarzyna Zawadzka

 

 

 

Rozmiar czcionki
Kontrast

SZANOWNI PAŃSTWO!

W związku ze stanem epidemii Covid-19 jesteście zobowiązani do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia zgodnie z obowiązującym regulaminem wydarzeń organizowanych w pomieszczeniach MDK. Prosimy o wcześniejsze przybycie na dane wydarzenie w celu wypełnienia i podpisania oświadczenia. Jest także możliwość wydrukowania i wypełnienia oświadczenia w domu. OŚWIADCZENIE DO POBRANIA